Son Dakika

BİR YOZGAT VARMIŞ..

Eda YILDIRIM DEMİREL
eeedayildirim@gmail.com
Bozok yaylası diye söze başlasak çok da abes olmaz. Zira Yozgatlı, siyasette, gurbette, toyda, şölende kendisini Bozok Yaylası’nın yiğit evlatları olarak tanımlar. Bundan da bir hayli gurur duyar.. daha önceki yazılarımda da belirttiğim üzere yazmakla mükellefiz. Göreceğiz, duyacağız ve yazacağız..
Ne zaman ki Yozgat’a bir şey yapılsa – örneğin şenlikler veyahut sosyal, sanatsal projeler- Yozgat deyimiyle birileri hotlamaya başlıyor. Fabrika yapın, iş yok, göç var.. Ya kardeşim sevgili Bozok Yaylası’nın yiğit evlatları göç’meyin.. Çalışın.. Organize Sanayi Bölgesi’ne bir göz atın bakın eleman arayan kaç tane firma var.. çalıştıracak kimse bulamadığı için kapanan kaç tane yatırım var.. Bu durumda halen iş yok diyebiliyorsanız e kusura bakmayın da biraz tembelsiniz demektir. Diyeceksiniz ki şartları kötü, maaşı az, işi yorucu.. bence bu tarz bahaneler arkasına sığınmak bu devirde biraz kolaycılık oluyor.. Elbette ki her işin kendine özgü zorlukları var ama iş de var yani. Yozgat’ta iş yok demeyin lütfen.. Herkes masa başında, bilgisayar önünde, yorulmadan hırpalanmadan çalışmak ister ama biraz da iş gücü lazım bizlere.. Büyüklerimizin hep söylediği gibi kenti kalkındırmak için dinamizm, çalışan insan lazım.. bilek gücü, el emeği lazım.. Yorulmadan olmuyor, hayat öyle kolay kazanılmıyor..
&&&
ALBAY’A VEDA
Yozgat’ın sevilen simalarından olan İl Jandarma Alay Komutanı Albay Selçuk Yıldırım’ın tayini son kararname ile Şırnak’a çıktı. Yozgat kamuoyunca sevilen ve özellikle 15 Temmuz sürecindeki tavrı ile kentin gönlünü fetheden Yıldırım, Yozgatlının gönlünde hoş bir sada bıraktı. Hemşerim de olması hasebiyle kendisine yeni görev yerinde başarılar diliyorum. Güle güle Albay Yıldırım..
 

Bu yazı 25 Temmuz 2017 Salı tarihinde eklenmiştir.
Bu yazı 790 kez okundu.
Yazı Boyutu