Son Dakika

BAL FİKSTÜRÜ ÇEKİLDİ

2017-2018 Sezonu Spor Toto BAL Ligi Fikstürü çekildi

Bu haber 472 kez okundu.
Yazı Boyutu
2017-2018 Sezonu Spor Toto BAL Ligi Fikstürü çekildi. BAL Ligi’nde bu sezon 5’inci Grupta mücadele verecek olan temsilcimiz Yozgatspor, ilk haftayı deplasmanda geçirecek. Kırmızı siyahlı ekibimiz 7 Mart Kadirli Demirspor  ile 24 Eylül 2017 pazar günü deplasmanda karşı karşıya gelecek .
Orhan Saka Amatörler Evi'nde saat 14.00'te gerçekleştirilecek kura çekimine, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi, Amatör İşler Kurulu Başkanı Sayın Ali Düşmez başkanlık edecek.
2017-2018 sezonunda 12 grupta oynanacak Bölgesel Amatör Lig fikstür çekimi İstanbul'da yapıldı. 
Orhan Saka Amatör Evinde düzenlenen fikstür çekimine, TFF Yönetim ve İcra Kurulu üyesi, Amatör İşler Kurulu Başkanı Ali Düşmez, BAL liginde mücadele edecek takımların temsilcileri katıldı.
TFF Yönetim Kurulu üyesi Ali Düşmez yaptığı konuşmada, "BAL Ligi bizim amatör liglerimizin amiral gemisi.  Bütün liglerimiz çok önemli ancak BAL'ın çok özel tarafı da duygusal bir lig olması.  Türkiye'nin doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine oynattığımız bir lig. 81 ilde oynanması, Türkiye'yi kucaklaması açısından çok değerli ve TFF tarafından da çok önemsenen bir lig. 2017-2018 BAL sezonunun hepimize hayırlı olmasını diliyorum. TFF Başkanımız  Sayın Yıldırım Demirören'in de dostluğun, kardeşliğin ön planda olduğu bir lig olması dileğini de ileterek tüm takımlarımıza başarılar diliyorum" dedi. Kulüpler 2017-2018 sezonu BAL Statüsü konusunda bilgilendirildikten 12 grubun fikstür çekimi yapıldı. BAL'da 12 grup birincisi statüde belirlendiği şekilde play-off turuna yükselecek. Bu turda oluşan 6 eşleşme tarafsız sahada tek maç eleme usulüyle oynanacak ve galipler Spor Toto 3. Lig'e yükselecek. Bu turda mağlup olan 6 takım bir kez daha statüye göre eşleştirilecek ve yine tarafsız sahada tek maç üzerinden oynanacak 3 eşleşmenin galibi Spor Toto 3. Lig'e çıkacak son 3 takımı oluşturacak.
Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 5’inci grubunda ilk hafta maçları şu şekilde:
Ceyhanspor - Adana B.Ş.Bld Spor 
68 Aksaray Belediyespor - Nevşehirspor Gençlik
Kilis Belediyespor - Talasgücü Belediyespor 
Belen Belediyespor - Arsuz Karaağaçspor 1967 
Kayseri Şekerspor - 2005 Azatlıspor
7 Mart Kadirli Demirspor - Yozgatspor 1959 FK

Bu haber 29 Ağustos 2017 Salı tarihinde eklenmiştir.