Son Dakika

ŞAMPİYONLAR YURDA DÖNDÜ

Fransa’da devam eden Dünya Güreş Şampiyonası’nda grekoromen branşında 2 altın 1 bronz madalya alan ve takım olarak Dünya 3

Bu haber 299 kez okundu.
Yazı Boyutu

Fransa’da devam eden Dünya Güreş Şampiyonası’nda grekoromen branşında 2 altın 1 bronz madalya alan ve takım olarak Dünya 3. sü olan Grekoromen Milli Takımı İstanbul’a geldi. 

Fransa’nın Paris kentinde devam eden Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoromen branşında 2 altın bir bronz madalya alan sporcular Rıza Kayaalp, Metehan Başar ve Atakan Yüksel bugün İstanbul’a geldi. Milli sporcular Atatürk Havaalanı’nda büyük coşkuyla karşılandı. Grekoromen stil 130 kiloda yarışan ve üçüncü kez altın madalya kazanan Rıza Kayaalp, havaalanında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Büyüklerde 7 kez Dünya Şampiyonası’na katıldığını ve 7’sinde de madalya aldığını ifade eden Kayaalp, “2 bronz 2 gümüş ve 2 altın madalyam vardı. Bu Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak 3. altın madalyamı kazanmış oldum. Tabi bunun sevincini yaşıyoruz. Avrupa’nın ortasında Paris’te bayrağımızı göndere çekip İstiklal Marşı’nı söylettik. 150 ülke insanına bunu dinlettik. Canlı yayınlarda bunu tüm dünyaya dinlettirdik. Bunun gururunu yaşıyoruz. O gün çok büyük bir stres vardı. Allah'a şükür o stresi İstiklal Marşı’nı söylerken attık. İnşallah bundan sonra da bu şampiyonlukları çoğaltmak ve yeni şampiyonluklar katmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUÄžU HEDEFLİYORUM”

Kayaalp, Tokyo’da düzenlenecek olan 2020 Olimpiyat Oyunları’nda olimpiyat şampiyonluğunu hedeflediğini dile getirerek, “Tokyo’da 2020 Olimpiyat Oyunları var. 

Oraya kadar daha çok çalışıp Avrupa madalyalarımı 10 yapmak Dünya Şampiyonası madalyalarımı 5 yapmak. Üstüne de olimpiyat ikinciliğimin ve üçüncülüğümün yanına da olimpiyat şampiyonluğunu koymak” açıklamasını yaptı. Kayaalp,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Dünya Şampiyonluğu için verdikleri sözü tuttuklarını ifade ederek, “Cumhurbaşkanımız Dünya şampiyonluğunun sözünü almıştı. Kendisi terimiz soğumadan aradı her zaman olduğu gibi tebrik etti. 

Biz de söz verdiğimiz gibi sözümüzde durduk Cumhurbaşkanım dedik. 'İnşallah yeni başarılar bekliyoruz inşallah bu ülkeye hizmet etmeye devam edersiniz' dedi” değerlendirmesinde bulundu.

TEBRİK TELEFONU

Başbakan Binali Yıldırım, Fransa'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda Dünya Şampiyonu olan Rıza Kayaalp'i tebrik etti. Başbakan Binali Yıldırım, Fransa'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak 3'üncü kez Dünya Şampiyonu olan Rıza Kayaalp'i telefonla arayarak tebrik etti.


Bu haber 25 Ağustos 2017 Cuma tarihinde eklenmiştir.