Son Dakika

HAYDİ YOZGAT KAN BAĞIŞINA

Türk Kızılayı Kan Bağış Tırı Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda kan alımına başladı

Bu haber 330 kez okundu.
Yazı Boyutu

Türk Kızılayı Kan Bağış Tırı Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda kan alımına başladı. Türk Kızılayı Yozgat Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem İlker yaptığı açıklamada “19-26 Ağustos 2017 tarihlerinde saat: 10.00 – 18.00 arasında kan bağışı kabul edilecektir. 

Yaz mevsimlerinde hava sıcaklıklarından dolayı ve önümüzdeki uzun Kurban Bayramı tatilinden dolayı kan stoklarında azalma yaşanmaktadır. Hastanelerimizde kan sıkıntısı yaşanmaması için bu kritik dönemde kan bağışının önemi daha da artmaktadır. Unutmayalım ki kan acil değil sürekli ihtiyaçtır ve laboratuvar ortamında üretilmediği için kaynağı sadece biz insanlarız. Yozgat halkını kan bağışına davet ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

Ekrem İlker Türk Kızılayı’nın vekaletle kurban kesimine de vurgu yaparak “2017 yılı Vekaletle Kurban kabullerimiz devam etmektedir. Yurtiçi 735 TL ve Yurtdışı 500 TL olarak vekalet ücretlerimiz belirlenmiştir.

 Vekalet vermek isteyen vatandaşlarımız Şube Başkanlığımıza, Kızılay’ın Banka ve PTT hesaplarına, www.kizilay.org.tr internet adresinden ve 168 Çağrı Merkezimizden vekaletlerini verebilirler” şeklinde konuştu.


Bu haber 22 Ağustos 2017 Salı tarihinde eklenmiştir.