Son Dakika

13 GENÇ ÇİFTÇİYE HİBE DESTEĞİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın başlattığı Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında "Genç Çiftçi Hibe Programı" kapsamında, Boğazlıyan İlçesi’nden 755 proje başvurusu yapıldı

Bu haber 1960 kez okundu.
Yazı Boyutu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın başlattığı Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında "Genç Çiftçi Hibe Programı" kapsamında, Boğazlıyan İlçesi’nden 755 proje başvurusu yapıldı. 

1 adet mantar yetiştiriciliği, 1 adet çilek yetiştiriciliği, 3 adet arıcılık faaliyeti, 11 adet büyükbaş hayvan yetiştiriciliği,3adet küçükbaş hayvan yetiştiriciliği projeleri başlığında toplam 13 genç çiftçinin  projesi asıl,  7 çiftçinin  projesi yedek olarak kabul edildi.  Kabul edilen projelerden 12’sini  bayan, 1’ ini de erkek genç çiftçi oluşturuyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu; "Boğazlıyan İlçemiz tarım ve hayvancılık sektöründe önemli ilçelerimizden biridir.

 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın "Genç Çiftçi Hibe Programı" nı hayata geçirerek gençlerimize istihdam alanı açılmış, tarım ve hayvancılığa teşvik sağlamış, gençlerimiz ilçemizden göç etmeden gelir elde etme imkanı bulmuştur. Bakanlıkça 2016 yılında başlatılan hibe programı neticesinde proje sunan 12 genç çiftçi bayana ve 1 erkek kardeşimize destek verilmiştir. Genç Çiftçilerimize hayırlı olsun, Allah bol kazançlar versin. Bakanlığımızın gerçekleştirdiği projenin bütün çiftçilere örnek olmasını temenni ederim” ifadelerine yer verdi. 

Boğazlıyan Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe Müdürü Ümmiye Çelik Saygın ise genç çiftçilerinin başarılı olması konusunda bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yaptıklarını, dönem dönem ziyaretler gerçekleştirdiklerini ifade etti.


Bu haber 03 Mart 2017 Cuma tarihinde eklenmiştir.