Son Dakika

BAŞVURULAR 30 MAYIS’TA BAŞLIYOR
BAŞVURULAR 30 MAYIS’TA BAŞLIYOR

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı M. A. Yekta Saraç, "9 Temmuz’da gerçekleştireceğimiz 2. YÖKDİL sınavının başvuruları, 30 Mayıs-9 Haziran 2017 tarihleri arasında alınacaktır" dedi.

189 ÇALIŞMA ARASINDA YOZGAT’TAN 2 ÇALIŞMA
189 ÇALIŞMA ARASINDA YOZGAT’TAN 2 ÇALIŞMA

Eğitim ve Öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacı ile 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında 5.si düzenlenen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” kapsamında 3 bin 357 başvuru alınmış ve ödül başvuru raporlarının değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından saha ziyaretine kalma başarısı gösteren kurumlar belirlendi. Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Saha Değerlendirme Komisyonu Üyeleri makamında kabul etti. Bakanlık temsilcileri tarafından Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik ödülleri çalışmasına dair bilgilendirme yapıldı. Eğitim ve Öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacı ile 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında 5.si düzenlenen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” kapsamında 3 bin 357 başvuru alınmış ve ödül başvuru raporlarının değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından ülke  genelinde 189,  Yozgat’tan iki çalışma saha ziyaretine kalma başarısı gösterdi. 

İSLAM VE TIP KONULU  PANEL DÜZENLENDİ
İSLAM VE TIP KONULU PANEL DÜZENLENDİ

Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırmalar Öğrenci Topluluğu tarafından “İslam ve Tıp” konulu panel düzenlendi. 

REHBER ÖĞRETMENLER TOPLANTISI YAPILDI
REHBER ÖĞRETMENLER TOPLANTISI YAPILDI

Bozok Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonuyla düzenlenen Eğitim ve Kariyer Planlama Seminerleri öğrenci anket sonuçlarını değerlendirmek ve Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na ilişkin tercih yönelimlerini incelemek üzere Üniversite İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde Rehber Öğretmenler Toplantısı yapıldı. Toplantıya Üniversite Rektör Vekili Prof. Dr. Hikmet Şelli Aybar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse, Fakülte Dekanları, Öğretim üyeleri, Yozgat İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Yozgat ve ilçeleri lise müdürleri ve rehber öğretmenleri, seminer programı katılımcı öğretim elemanları ve üniversite personeli katıldı.

İŞARET DİLİ KURSUNA YOĞUN İLGİ
İŞARET DİLİ KURSUNA YOĞUN İLGİ

Yozgat Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Temel Türk İşaret Dili kursu, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında, işitme engelli vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla açılan kursta, eğitim gören kursiyerler sayesinde işitme engelli bireylerin yaşamları kolaylaşacak. 

BAĞIMLILIKLA  MÜCADELE  EĞİTİMİ
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ

Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi almamış olan Aile Hekimlerine yönelik 15-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında Halk Sağlığı Müdürlüğü Ek Hizmet Binası Eğitim Salonunda Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Umut OTLU ile Psikolog Volkan Doğan tarafından “Bağımlılık ile Mücadele Eğitimleri” verildi.

SAĞLIK VE MEDYA DÜNYASI  İZMİR’DE BULUŞTU
SAĞLIK VE MEDYA DÜNYASI İZMİR’DE BULUŞTU

İzmir'de, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) İletişim Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreterliği'nce 17-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında Sağlık ve Medya İletişim Sempozyumu düzenlendi.

ÖSYM AÇIKLAMA YAPTI
ÖSYM AÇIKLAMA YAPTI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2017-ALES/LYS/KPSS/Adalet Bakanlığı Sınavları "Geç Başvuru Günleri" hakkında duyuru yaptı.ÖSYM, 2017-ALES/LYS/KPSS/Adalet Bakanlığı Sınavları Geç Başvuru Günleri hakkında resmi twitter hesabı üzerinden duyuru yaptı. Açıklamada, "Merkezimizce basılı ortamda yapılan her bir sınavın başvuru süresinden sonraki bir tarihte tek gün ile sınırlı olmak üzere bir geç başvuru günü belirlenmesine, geç başvuru gününde başvuranlardan artırımlı sınav ücreti alınmasına, bu sınav ücretinin ilgili Sınav Kılavuzunda belirlenmesine ve belirlenen sınav ücretinin sadece ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (http://odeme.osym.gov.tr) üzerinden geç başvuru gününde en geç saat 23.59’a kadar yatırılabilmesine, geç başvuru tarihinde başvuran adayların sadece Ankara ilinde sınava alınmalarına, bu çerçevede sınav takviminin bu yönde güncellenmesine karar verilmiştir" uyarısında bulunuldu.

EĞİTİMLERE    DEVAM
EĞİTİMLERE DEVAM

Yozgat Valiliği Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Bozok Üniversitesi ve Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü arasında imzalanan "Tarımda İş Birliği Protokolü" çerçevesinde başlatılan “Ziraat Mühendislerinin Teknik Eğitim” programı Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlendi.

BELGELER VERİLDİ
BELGELER VERİLDİ

Yozgat’ın Sorgun İlçesi’nde Planlama ve Proje Yönetimi Eğitimi Katılım Belgeleri verildi.