Son Dakika

Cep yakmayan ısıtıcı
Cep yakmayan ısıtıcı

Yozgatlı bilgisayar tamircisi kardeşler, bilgisayardan az enerji harcayan ısıtıcı geliştirmeyi başardı. Bütçe dostu proje aynı zamanda çevre dostu ve montaj da gerektirmiyor. En cazip yönü ise diğer elektrikli ısıtıcılara göre yüzde 70 enerji tasarrufu sağlaması. 

Akgül'ü ziyaret ettiler
Akgül'ü ziyaret ettiler

"Şehit aileleri bize şehitlerimizin emaneti"

DSP, 32'nci kuruluş yıldönümünü kutlayacak
DSP, 32'nci kuruluş yıldönümünü kutlayacak

Demokratik Sol Parti (DSP) Yozgat İl Başkanı Nevzat Uçar konu ile ilgili yaptığı açıklamada, 14 Kasım 1985 tarihinde kurulan DSP'nin kuruluşunun 32'nci yıldönümünü kutlayacaklarını ifade ederek, "14 Kasım 1985 tarihinde halkın biraraya gelmesi ile yasaklı olmasına rağmen, genel başkanımız, Kıbrıs Fatihi, Karaoğlan merhum Bülent Ecevit öncülüğünde kurulan Demokratik Sol Parti'nin 32'nci kuruluş yıldönümünü kutlayacağız. 

Sorgun caddeleri yeşeriyor
Sorgun caddeleri yeşeriyor

Sorgun Belediyesi Atatürk Bulvarı üzerine 150 adet fidan dikti.  

Kömür cep yakıyor
Kömür cep yakıyor

Yozgat’ta kömür satıcılığı yapan Haşim Bozkurt, havaların soğuması ve kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte kömür satışlarının bir hayli arttığını ifade etti. Kömür satışlarının artmasının yanı sıra kömürün ton fiyatının da arttığını belirten Bozkurt, bu artışı maliyet ve nakliye bedelleri ile birlikte doların da yükselmesine bağladı.

SGK alacaklarına sünger çekiyor
SGK alacaklarına sünger çekiyor

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Genel Sağlık Sigortası'na ilişkin yapılan yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Genel sağlık sigortası tescili yapılmış ancak gelir testine hiç başvurmayanlardan, 1 Nisan 2017'den itibaren 12 ay içinde gelir testine başvuran kişilerin sağlık sigortası primleri, yapılan gelir testi sonucuna göre tahakkuk ettirilecek.

2018'de tamamlanacak
2018'de tamamlanacak

Açık ve kapalı olarak iki kısım halinde yapılan cezaevinde 4 bin mahkumun kalacağını ve bin personelin de çalışacağını söyleyen Milletvekili Başer, 15 Haziran 2018 tarihinde cezaevi inşaatının tamamlanacağını söyledi. Yozgat T Tipi Kapalı Cezaevi'nin faaliyete girdiğinde Yozgat esnafına ve ekonomisine büyük katkı sunacağını dile getiren Başer, bu cezaevinin Avrupa'da bir örneğinin olmadığını sözlerine  ekledi.

Restoresi tamamlandı
Restoresi tamamlandı

Kentin tarihi dokusunu ve kültürünü yansıtan tarihi konaklarda restorasyon çalışması başlatan Yozgat Belediyesi, bugüne kadar 20'den fazla konağı restore ettirerek Yozgat'a kazandırdı. 

Atatürk, ölümünün 79'uncu yılında törenlerle anıldı
Atatürk, ölümünün 79'uncu yılında törenlerle anıldı

Bozok Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı ve Paneli’ne, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, Fakülte Dekanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire başkanları ile üniversite öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.