Son Dakika

ACI HABER TUNCELİ'DEN
ACI HABER TUNCELİ'DEN

Tunceli’nin Hozat ilçesinden Elazığ’a giden Jandarma Uzman Çavuş Nuri Şanlı’nın kullandığı otomobil, Pertek ilçesi yakınlarında kontrolden çıkıp şarampole yuvarlandı. Uzman Çavuş Şanlı yaşamını yitirirken, eşi ve 2 çocuğu ise yaralandı. Sorgun Yaycılar Köyü nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Nuri Şanlı’nın acı haberi Yozgat’ta üzüntü ile karşılandı.

EN BÜYÜK ENGEL NİTELİKLİ ELEMAN
EN BÜYÜK ENGEL NİTELİKLİ ELEMAN

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sinan Çelik, yatırımcının önündeki en büyük engelin nitelikli eleman sıkıntısı 

EL BECERİSİ İLE  DİKKAT ÇEKİYOR
EL BECERİSİ İLE DİKKAT ÇEKİYOR

Sorgun İlçesine bağlı Araplı beldesinde yaşayan Müslüm Bükücü’nün hayvanlarını otlatırken bulduğu dalları işleyerek yaptığı bastonlar, kuşlar dikkat çekiyor.

Lastikcilerde Kış Yoğunluğu
Lastikcilerde Kış Yoğunluğu

Kış aylarının yaklaşmasıyla Yozgatlı sürücüler kış lastiği uygulamsının hazırlıklarına başladı.

DERGİ HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI
DERGİ HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI

Bozok Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 1. Bozok Uluslararası Siyaset Bilimi Kongresi’nin kamuoyuna ilan edilme aşamasına gelmesi nedeniyle, Kongre Organizasyon Komitesi tarafından Rektörz Prof. Dr. Salih Karacabey nezdinde bir bilgilendirme brifingi verildi.

HUZUR TOPLANTISI YAPILDI
HUZUR TOPLANTISI YAPILDI

Yerköy’de her ay bir mahalle için gerçekleştirilen Huzur toplantısı bu ay Hüyük Mahallesi için yapıldı. 

Hastalar ve Hasta Yakınları Buluştu
Hastalar ve Hasta Yakınları Buluştu

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Yozgat Şehir Hastanesinde; 14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle, diyabetli hastalar ve yakınları buluştu. Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Mahmut Apaydın tarafından organize edilen etkinlikle hasta ve hasta yakınları Yozgat Şehir Hastanesi Eğitim Salonunda bir araya gelerek diyabet üzerine sohbet ettiler, yaşadıkları sorunları dile getirdiler. Programda; diyabet eğitim hemşireleri tarafından da “Diyabetli Yaşam “ eğitimi verildi.

Biletler Satışta
Biletler Satışta

Yozgatspor 1959 FK'nın Pazar günü kendi saha ve seyircisi karşısında oynayacağı Ceyhanspor maçının biletleri satışa çıktı. 

CEZA İNFAZ KURUMU İNŞAATI DENETLENDİ
CEZA İNFAZ KURUMU İNŞAATI DENETLENDİ

Boğazlıyan ilçesine yapılan T tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu inşaatı tamamlandı.

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN  HARİTASI ÇIKARILDI
İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN HARİTASI ÇIKARILDI

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, kış mevsiminin girmesiyle şu ana kadar 200 ailenin ihtiyacının karşılandığını söyledi.