Son Dakika

UZMAN ÇAVUŞ TOPRAĞA VERİLDİ
UZMAN ÇAVUŞ TOPRAĞA VERİLDİ

Tunceli'nin Hozat ilçesinden Elazığ'a giderken geçirdiği trafik kazası sonucu hayatı kaybeden Jandarma Uzman Çavuş Nuri Şanlı'nın cenazesi memleketi Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Yaycılar köyünde toprağa verildi.

Kültürel Değerleri  Ahşaba İşliyor
Kültürel Değerleri Ahşaba İşliyor

Yozgat'ta Ermeni ustasından öğrendiği ahşap oyma sanatını, 1978 yılından beri sürdüren 58 yaşındaki İsmail Kuraner kentin kültürel değerlerini ahşaba işleyerek sanat eserine dönüştürüyor. 

GELİR BÜTÇESİ GÖRÜŞÜLDÜ
GELİR BÜTÇESİ GÖRÜŞÜLDÜ

İl Genel Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu, İl Özel İdaresinin 2018 yılı gelir bütçesinin 113 milyon olarak gerçekleşeceğini belirledi.

EN MUTLU GÜN
EN MUTLU GÜN

Gazetemiz eski çalışanlarından Eda Demirel ve Yozgat Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personellerinden gazeteci Emre Demirel en mutlu günlerini yaşıyor. 

Alakoç’tan Vali Yurtnaç’a Ziyaret
Alakoç’tan Vali Yurtnaç’a Ziyaret

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Taylan Alakoç, Vali Kemal Yurtnaç’ı makamında ziyaret etti.

İL GENEL MECLİSİ'NDE
İL GENEL MECLİSİ'NDE "YOL" TARTIŞMASI

AK Parti Yenifakılı İl Genel Meclis Üyesi Cevdet Arslan ile AK Parti Boğazlıyan İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Afşar, İl Özel İdaresi'nin 2019 yılı bütçe görüşmelerinde Yenifakılı - Yamaçlı yolunun yapımı ile ilgili karşılıklı atıştılar. Arslan, Afşar'ı 20 bin kişinin geçtiği yolu yaptırmamakla suçlarken, Afşar da, "Herkes kendi işine baksın. Biz üzerimize düşen yolun tamir ve bakımını yaptık. Boğazlıyan'ın bütçesini Yenifakılı ilçesi için harcatamam"diye çıkıştı. 

“ACİL DEĞİL SÜREKLİ BİR İHTİYAÇ”
“ACİL DEĞİL SÜREKLİ BİR İHTİYAÇ”

Kızılay Yozgat Şube Başkanlığı tarafından zaman zaman başlatılan kan bağışı kampanyası, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

YOZGAT’IN VAZGEÇİLMEZİ
YOZGAT’IN VAZGEÇİLMEZİ

Vali Kemal Yurtnaç, köy ziyaretleri kapsamında Boğazlıyan ilçesine bağlı Devecipınar köyüne giderek köy halkıyla bir araya geldi.

MÜFTÜ SEZİK’TEN ZİYARET
MÜFTÜ SEZİK’TEN ZİYARET

Yozgat İl Müftüsü Salih Sezik gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Gazetemiz İmtiyaz  Sahibi Ahmet Büyüksoy ile bir süre sohbet etti. Yozgat İl Müftüsü Salih Sezik, sohbet havasında gerçekleşen ziyaretin ardından duyduğu memnuniyeti dile getirerek çalışmalarımızda başarılar diledi.

ÇEDAŞ, Muhtarlarla Buluştu
ÇEDAŞ, Muhtarlarla Buluştu

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, Yozgat Muhtarlar Derneği üyeleri ile bir araya gelerek kurumun yatırım ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.