Son Dakika

“İNSANLIK TARİHİNİN  EN ÖNEMLİ MESLEĞİ”
“İNSANLIK TARİHİNİN EN ÖNEMLİ MESLEĞİ”

Yozgat Barosu Başkanı Av. Mehmet Şimşek, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak “Ürünü insan olan ve insanlık tarihinin en önemli mesleğidir öğretmenlik” dedi. 

“GENÇLERİMİZİN FİKİR DÜNYASINI İNŞA EDİYORUZ”
“GENÇLERİMİZİN FİKİR DÜNYASINI İNŞA EDİYORUZ”

Geleceğimizin teminatı gençlerin fikir dünyasını inşa etmek üzere başlatılan Anadolu Mektebi Yazar Okumaları projesi kapsamında Mustafa Kutlu paneli düzenlendi.

Tiyatroda Hünerler Sergilendi
Tiyatroda Hünerler Sergilendi

Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) eğitim gören 20. Dönem polis adayları tarafından hazırlanan “Bizim Hikayemiz” isimli tiyatro oyunu POMEM Konferans Salonu’nda sergilendi.  Eğitim süresince yaşadıkları anılarını hem eğlenceli hem de düşündürücü bir şekilde izleyicilere aktaran POMEM öğrencilerinin gösterileri katılımcılardan büyük beğeni aldı. “Bizim Hikayemiz” isimli oyunu Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün, sivil toplum kuruluş temsilcileri, emniyet personeli ve polis öğrenciler izledi. Tiyatroyu izleyen ve POMEM’in bütün faaliyetlerine yakından takip ettiğini söyleyen Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, “Buradan mezun olan öğrenciler halkı anlamada, algılamada, görev yapmada çok daha başarılı olacaklar. Sivil bir bakış açısıyla kanunu temsil edeceksiniz. Kendini eleştiremeyen toplumlar, aynaya bakmayan insanlar gibidir, hep kendini doğru yaptığını zanneder. Yani toplumda demokratik bir hayatta eleştiriden asla kaçmamamız gerekiyor. Eleştiri derken, soran, sorgulayan, analiz eden bir yapıya ihtiyacımız var” dedi.Akıl etmeyen, düşünmeyen, analiz etmeyen, sorgulamayan insanların 15 Temmuz’da bu vatana ihanetle ortaya çıktığını ifade eden Vali Yurtnaç, “Bu maksatla sizler Türk milletinin bir gücü olarak, polis teşkilatı olarak görevlerinizi yaparken, bu görev öncesinde veya yaptıktan sonra da acaba yanlış mı, acaba bir yerde yanlış yaptık mı sorusunu aklınıza koyacaksınız. Empati yapacağız, karşımızdaki hedef kitlenin annemiz, babamız, kardeşimiz olduğunu hiçbir zaman unutmayacağız. Eğer bu düşünce, bu heyecanla bu millete hizmet edersiniz bu milletin efendisi olursunuz” diye konuştu. Daha sonra açıklamalarda bulunan POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu da, Yozgat POMEM olarak her dönemde olduğu gibi 20. Dönemde de öğrencilerin hem eğitimlerine devam ettiklerini hem de birbirinden farklı etkinliğe imza atıklarını söyleyerek “Okulumuz bünyesinde yürütülen, spor faaliyetleri, resim, müzik, tiyatro ve halk oyunları çalışmaları öğrencilerimiz için moral ve motivasyon acısından verimli oluyor. Öğrencilerimizin okul hayatında anılarını anlatan bir tiyatro gösterisi hazırladılar. Bu anılar öğrencilerimizin hayatı boyunca hatırlayacağı eşsiz bir hatıra, okulumuzda da 20. Dönemin izleri olarak kalacak.” İfadelerini kullandı.

Merhum Öğretmenler İçin Mevlit Okutuldu
Merhum Öğretmenler İçin Mevlit Okutuldu

Yozgat'ta 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla hayatını kaybetmiş öğretmenler için mevlit okutuldu. 

Vali Yurtnaç’ tan Öğretmenler Günü Mesajı
Vali Yurtnaç’ tan Öğretmenler Günü Mesajı

Vali Kemal Yurtnaç 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“GELECEĞİN MİMARLARI ÖĞRETMENLER”
“GELECEĞİN MİMARLARI ÖĞRETMENLER”

Öğretmenliğin Türkiye'nin en onurlu ve saygın mesleklerinden biri olduğunu kaydeden Adalet ve Kalkınma Partisi Yozgat İl Başkanı Celal Köse yayınladığı mesajla öğretmenler gününü kutladı.

İYİ PARTİ  YAPILANMAYA BAŞLADI
İYİ PARTİ YAPILANMAYA BAŞLADI

İyi Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, 10 Aralık’a kadar en az 5 ilçe ve Yozgat Merkezde partinin kuruluşunu tamamlayıp 31 Aralık’a kadar ise tüm ilçelerde teşkilatlanmayı tamamlayacaklarını söyledi. Yozgat İYİ Parti İl Binası’nda basın mensuplarıyla bir araya gelen İl Başkanı Metin Özışık, atanmasının ardından il genelinde teşkilatlanma çalışmalarına bugünden itibaren başladıklarını söyledi. Yozgat il ve ilçe teşkilatlarını kurmakla ve gerekli işlemleri yapmak üzere yetkilendirildiğini belirten Özışık, “Kurucu il yönetimini ve disiplin kurulunu oluşturacağız. Genel merkeze onaylattırıp Dernekler Müdürlüğü’ne teslim edeceğiz. Dernekler Müdürlüğü’nden yetki aldıktan sonra ilçelerimizde görevlendirmelere başlayacağız. Şu anda merkez ilçe dahil bütün ilçelerimizde partimize çok ciddi bir teveccüh var. İlçe başkanı aday adayları içerisinde en doğru, en sağlıklı kurucu ilçe başkanıyla birlikte oluşturacağımız il yönetimiyle birlikte çaba göstereceğiz. Bu işlemleri 10 Aralık’a kadar en az 5 ilçe ve il yönetimini tamamlayıp partimizin kuruluşlunu yapmış olacağız. 31 Aralık’a kadar da Yozgat’ın bütün ilçelerinde ilçe başkanlığının ve yönetim kurullarını oluşturmuş olacağız. Ondan sonraki süreçte partimizi en iyi şekilde temsil edip başarmak için hedef koyacağız. Ve yolumuza devam edeceğiz” dedi. 

KASAUM’DAN ANLAMLI ZİYARET
KASAUM’DAN ANLAMLI ZİYARET

Bozok Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Dilek Pandır, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey’in eşi Beyza Karacabey ve beraberindeki heyet Yozgat Şehit ve Gazi Aileleri Derneği’ni ziyaret etti.

Şiddetin Engellenmesi İçin Eylem Planı Hazırlandı
Şiddetin Engellenmesi İçin Eylem Planı Hazırlandı

Yozgat’ta kadına yönelik politikalar noktasında Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli, kadına yönelik şiddetin engellenmesi için eylem planı hazırladıklarını söyledi. 

“EN ÖNEMLİ GÖREV”
“EN ÖNEMLİ GÖREV”

DSP Yozgat İl Başkanı Nevzat Uçar, eğitim neferleri olan öğretmenlerin her şeyden önce ekonomik sıkıntılarının giderilmesi gerektiğini ifade etti.