Son Dakika

TARAFTARDAN MORAL ZİYARETİ
TARAFTARDAN MORAL ZİYARETİ

Yeni sezon çalışmalarına kulüp tesislerinde devam eden Yozgatspor 1959 FK’ya bir grup taraftar moral ziyareti gerçekleştirdi.  Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan ve yoğun bir tempo içerisinde yeni sezon hazırlıklarına devam eden Yozgatspor 1959 FK’nın antrenmanına kırmızı siyahlı taraftarlar moral ziyareti gerçekleştirdi. Antrenmanın ardından, teknik heyet ve futbolculara baklava ikram eden taraftarlar oyuncularla hatıra fotoğrafı çektirdi. Yozgatspor 1959 FK Asbaşkanı Ahmet Akgün, yapılan davranışın çok ince olduğunu dile getirerek taraftarlara teşekkür etti. Teknik Direktör Memduh Fidan ise birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak bu sezon taraftarların beklentisinin farkında olduklarını söyledi. Ziyareti gerçekleştiren Cadde Taraftarlar Dernek Başkanı İhsan Arslan da bu sezon takıma güvenlerinin tam olduğuna vurgu yaparak oyuncuların yanında olduklarını hissetmeleri için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

YENİ SEZONA HAZIRLANIYOR
YENİ SEZONA HAZIRLANIYOR

Bu yıl Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek Yozgatspor 1959 FK'da yeni sezon çalışmaları sürüyor. Oldukça ağır bir antrenman programı uygulayarak oyuncuların fiziki olarak lige hazır olmasını isteyen Teknik Direktör Memduh Fidan, tüm oyuncular ile yakından ilgileniyor. 60 günlük bir antrenman programı hazırlayan Teknik Direktör Memduh Fidan, bütün oyuncularından programa sadık kalmasını istedi. Sıcak havaya rağmen oyuncuların mücadeleci ve istekli yapısı, kırmızı-siyahlı camianın yüzünü güldürdü. 

RIZA'NIN HEDEFİ ALTIN MADALYA
RIZA'NIN HEDEFİ ALTIN MADALYA

Yozgat'ın gururu dünya Şampiyonu milli güreşçimiz Rıza Kayaalp, Ağustos ayında yapılacak Dünya Şampiyonası'nda da başarılarına bir yenisini eklemek için hazırlıklarını Ankara Elmadağ güreş kampında sürdürüyor. Kayaalp, “Başarılı olmak için yoğun antrenman yapıyoruz, çok çalışıyoruz. Çünkü bütün rakiplerimiz böyle çalışıyor. O yüzden bizim onları yenebilmemiz için daha fazlasını yapmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi. 

YOZGATSPOR’DA TEMPO ARTTI
YOZGATSPOR’DA TEMPO ARTTI

Bölgesel Amatör Ligi’nde şampiyonluk mücadelesi verecek olan Yozgatspor, yeni sezon öncesi hazırlıklarını kendi tesislerinde sürdürüyor. Teknik direktör Memduh Fidan gözetiminde çalışan futbolcular, fazla kilolarından kurtulmaya çalışıyor. Teknik direktör Memduh Fidan, birinci dönem kamp çalışmalarının 30 Temmuz tarihinde sona ereceğini belirterek, ‘1 Ağustostan itibaren ikinci etap kamp çalışmalarımıza Afyonkarahisar’da devam edeceğiz. 10 gün süreli kamp esnasında hazırlık maçları oynayacağız, futbolcularımızın durumlarını, neleri yapıp, neleri yapamadıklarını görmeye çalışacağız. Kamp sonrasında iki gün izin vereceğimiz oyuncularımız 14 Ağustos Yozgat’ta toplanıp, önce kupa ardından da lige yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz’ dedi. Yönetim kurulunun belirlediği 19 Ağustos tarihinde Çorumspor ile oynayacakları gece maçıyla sezon açılışının da yapılacağını kaydeden teknik direktör Fidan, şuana kadar yaptıkları çalışmalarda futbolcularının istekli olmasının kendisini daha da umutlandırdığını ifade etti. İyi bir kamp dönemi geçirerek, lige en iyi şekilde hazırlanmak istediklerini kaydeden Fidan, ‘Tüm takımlar yeni transferlerle güçlü bir şekilde hazırlanıyorlar. Bizim de bu çalışmaları mükemmel şekilde bitirmemiz gerekiyor. Yeni sezonda hedefimiz şampiyon olup, 3’üncü lige terfi etmektir. İyi bir kadro kurduk. Bu kadronun kendi aralarında kaynaşıp, birbirlerini daha iyi tanımaları, sahadaki özelliklerine uyum sağlamalarını önemsiyoruz. Bunu kamp döneminde sağlayıp, teknik özelliklerini öne çıkartarak lige hazır girmek için çalışıyoruz’ diye konuştu.

ALTYAPIDA HEDEF 2025
ALTYAPIDA HEDEF 2025

Bölgesel Amatör Lig’deki temsilcimiz Yozgatspor 1959 FK altyapısına yetenekli gençleri kazandırırken, yaz tatillerini Yozgat’ta geçiren gençlere de fırsat sunuyor. Yozgatspor’un geleceğinin garanti alınması için başlatılan çalışmalar çerçevesinde, kırmızı siyahlı kulübüm 2025 yılındaki iskelet kadrosuna da spor okuluna gelen gençler oluşturacak. KATILIM ARTIYOR Yozgatspor tarafından açılan Futbol Yaz Okulu’na başlangıçta 80 öğrenci kayıt yaptırdı. Ailelerin de yoğun ilgi gösterdiği yaz okulunda sayı 180’e kadar çıktı. Yozgatspor Altyapısında görevli üç antrenör tarafından sürdürülen yaz futbol okulunda, öğrencilere malzemeler dağıtıldı. Antrenör Nihat Tinel, beklentilerin üzerine bir katılım olduğunu söyledi. Tinel, yoğun katılım nedeniyle yeni bir planlama yaptıklarını ve antremanların haftaya yayıldığını kaydetti. Yaş gruplarını ayırdıklarını dile getiren Tinel, ‘2004 ila 2010 yaş arası çocukların bulunduğu yaz okulunda çalışmalarımız hafta boyuna devam ediyor. Öğrencilerimize malzemeler dağıtıldı. Yeni katılımlar nedeniyle de yeni siparişler vermek durumuna kaldık’ dedi.

BİZ ŞAMPİYONLUK KOVALIYORUZ
BİZ ŞAMPİYONLUK KOVALIYORUZ

Tarihi Askerlik Şubesi, Yozgatspor’a vefa yılı kapsamında ziyaretçilerini bekliyor. Tarihi bina, Yozgatspor’a vefa yılında dokunuş projesi kapsamında geçici olarak faaliyete geçirildi. 

ASKF’DE GÖREV DAĞILIMI
ASKF’DE GÖREV DAĞILIMI

Yozgat  Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda, 30 Haziran 2017 tarihinde yapılan 10.olağan genel kurul toplantısı sonrası göreve gelen yeni yönetim kurulu ilk toplantısını yaptı. Hakan Bektaş başkanlığında toplanan Yönetim Kurulu, tüzük ve kanun gereği ilk toplantıda görev dağılımını gerçekleştirdi.

HEP BİRLİKTE YOZGATSPOR PROFESYONEL LİGE
HEP BİRLİKTE YOZGATSPOR PROFESYONEL LİGE

Bölgesel Amatör Lig’deki temsilcimiz Yozgatspor 1959 FK için başlatılan ‘Vefa yılında dokunuş’ kampanyasının ardından bir kampanyada Yozgat Valiliği tarafından başlatıldı.

2017 İL SPOR MERKEZLERİ AÇILDI
2017 İL SPOR MERKEZLERİ AÇILDI

2017 Yılı İl Spor Merkezleri Açılış Töreni Rıza Kayaalp Spor Salonunda düzenlendi. Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürü  Oğuzhan Güneşer, şube müdürleri, veliler ve sporcuların katıldığı program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. 

GENEL KURUL BUGÜN
GENEL KURUL BUGÜN

Yozgat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olağan genel kurul toplantısı bugün saat 14.00’te Sedefler Düğün Salonu’nda yapılacak.